Hakkımda


Herkese Merhaba 🙂
Ben Senem KALKANCI

En sevdiğim hobim diye tarif ettiğim, heyecanla ve aşkla mimarlık mesleğini yapmaktayım. Bu kadar severek ve keyifle yapacağın bir başka mesleğin daha olacak deseler herhalde inanmazdım. Kendimi, hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçmeyen birisi olarak tanımlayabilirim. Esra ve Aykut’un deyimiyle; dünyanın başına gelmiş en güzel şeyim tıpkı sizler gibi.

Öncelikle en sevdiğim ve değer verdiğim şey kendim olduğu için beni hayatta ne mutlu ediyorsa onu yapmaya özen gösteriyorum. Yeni yerler gezmek-görmek, keşfetmek, deneyimlemek, yemek-içmek, yeni insanlarla, kültürlerle tanışmak, enerjimi yükselten harika dostlarımla vakit geçirmek en sevdiğim şeylerin başında geliyor ve yapabildiğim kadar bunları hayatıma dahil etmeye çalışıyorum.Benim serüvenim, 2013 yılında harcayanlar kanununun kraliçesi iken ve hayli yüklü bir borç batağından çıkmak için kendime bir yol ararken başladı.

derin-mevzular-senem-kalkanci

Bendeki momentum, mimarlık şirketim pekte iyi günler geçirmiyor hatta iş potansiyelimi arttıramıyor, yaptığım işlerin ödemesini alamıyorken, Aykut’un kitabı ile tanışınca başladı.

Kendi sınırsızlığımı nasılda sınırladığımı kitaplarını okuyunca anlamaya başladım. Azmedip o kitapları 8-10 kere okudum. Her okuduğumda başka bir şey keşfediyordum ve bu beni istediğim hayata bir adım daha yaklaştırıyordu. Her gün ama her gün Aykut’un kitabındaki Bolluk-Bereket ile ilgili önerilerini yapmaya başladım ve bir varoluş seçimi yaptım o gün. Artık kendi gücünü eline alan, bolluk-bereketini arttıran kendini yeni işlere-kazançlara açan, para kazanan Senem olacaktım.

Kuantum sıçramamı, o sene 6 ay içerisinde borçlarımı temizleyerek, yeni işlere odaklanarak ve birikime geçerek yaptım. Sonrasında Aykut & Esra’nın workshoplarına katıldım ve bereketimi daha da arttırdım. Devamında ise kendimi tam adanmışlıkla yaşam koçluğu eğitiminde buldum. Gerek öğrendiğim gerekse deneyimlediğim bu bilgiler ışığında yaşam koçluğunu bir meslek olarak yapma noktasına geldim ve aşkla yaptığım ikinci bir mesleğim daha oldu.

Koyu bir Aykut-Esra fanı olarak, onlardan öğrendiklerimi önce kendi hayatımda muazzam bir şekilde deneyimledim. Bir buçuk senelik bu eğitim sürecinde, bolluk-bereket bilincimi değiştirerek bereketimi harika bir şekilde %300’lere kadar arttırdım-arttırmaya da devam ediyorum. Etrafıma birbirine alan tutan, keyifli vakit geçirdiğim, muhteşem paylaşımlara ortak olduğum yeni ve harika dostluklar çektim. Bu yolculukta ilişkilerim daha da güçlendi, daha da güzelleşti.

Vericiliğin güzelliğini anladıkça, deneyimledikçe, tattıkça bunun nasıl güzel bir denge olduğunu ve bu dengeyi kurdukça kendi değerimin, yaptığım işlerin değerinin nasılda yükseldiğini gördüm. Kendi değerini daha çok bilen, kendini daha çok seven ve istediği her şeyi yaratma potansiyeline sahip çok özgür birisiyim artık. Şimdi ise danışanlarımın yolculuğunda onlara alan tutmaya açtım kendimi. Öğrendiklerimi, kendi hayatımda uyguladıklarımı ve deneyimlerimi onlara aktararak yaratımlarını beraber kutlamanın hazzını yaşıyorum.

Ben kendim için muhteşem bir adım attım ve 2 harika koçla çalıştım. Ben geliştikçe bendeki değişimleri gören hocalarımın ve tabi ki kendi farkındalığımın heyecanı beni buraya getirdi. Ben de şimdi sizlerin değişim ve dönüşümleriyle heyecanlanmayı, birlikte kutlamayı, kahkahalarla gülmeyi arzuluyorum.

Hayatımın kahramanı BENİM, hayatının kahramanı SENSİN.

Nesli KISA,
Nesli KISA, BİREYSEL DANIŞAN
Öncelikle bu değişim sürecindeki ilk sapağım olan 'KENDİME', sonra 'Evrenden Torpilim Var' kitabın yazarı Aykut Oğut'a, kitabı bana ulaştıran eşime ve en sonunda da bunları hayatıma uygulamamdaki en etkin kişi olan SENEM' e binlerce teşekkürler. Senem'le seanslara başladığımız andan itibaren 'afallama' durumuna geçtim. Herkese, her şeye ve en önemlisi 'Kendime' olan bakış açım değişti. Öncelikle kendi değerimin farkına vardım böylelikle etrafımdaki insanlardan da bana değerimi gösteren cümleler, durumlar yağmaya başladı. Her gün şükür ve teşekkür ederek, isteyince ve istemeyi bilince bereket ve bolluğun nasıl yağdığını, bu bilince ait olunca, hiç çalışmadan bile bereket yaratmayı deneyimledim. Çok çok şükrediyorum 🙂